היי!

אני שחר, אדריכלית.
אחרי 5 שנים של תואר באדריכלות באוניברסיטת תל-אביב וקילומטרז’ הנצבר בימים אלו במשרדים, גיליתי כמה המקצוע היפה והחשוב הזה- נסתר מעיניהם של רבים. עוד גיליתי, כמה העבודה ה”תאכלסית” לפעמים מסתירה אפילו מעיניי את הקסם שמצאתי בו במהלך הלימודים, ועדיין מוצאת, גם סתם בשוטטות בעיר. זה הביא אותי לפה.

למה אתם פה?

העולם החדש צועד לעבר שיתוף דיסציפלינות, בלי להיות מחויבים עוד לבעל מקצוע יחיד. אני מאמינה שלכולם מגיע לצרוך אדריכלות, ולא בהכרח בתקציב של שכירת אדריכל.

אינספור פעמים אנו נתקלים בשינוי נקודתי שאנו רוצים לעשות בדירה ולא בטוחים- מה יהיה הכי נכון? מה יותר מתאים עבורנו? יותר מזה, כל חיינו אנו מתהלכים במרחב שהוא תוצר של פעולות אדריכליות, אך לרוב בחוסר תשומת לב לתחושות שהוא מייצר בנו. שאלתם את עצמכם לפעמים- למה כיף לכם ללכת ברחוב מסוים, אבל לא נעים לכם בבניין שאתם מגיעים אליו כל יום? אלו הן חלק מהחוויות היומיומיות שלנו עם אדריכלות. היא פוגשת אותנו יותר ממה שאתם חושבים. המטרה שלי שכולנו נפיק ערך מהאדריכלות ונעשיר את האופן בו אנו תופסים את המרחב סביבנו, ואפילו את העולם.

איך? למה לי? ואיפה בכלל האדריכלות פוגשת אותך? יכולים להתחיל בעמוד שזהו שמו- בואו נתחיל.

מה הלאה?

אדריכלות הוא תחום רחב, עם המון נישות והתמחויות. הבלוג הוא רק אחד מהם, והוא הפינה שלי, אתכם. מעבר אליו, ביום-יום אני עובדת במשרד אדריכלים בתל-אביב. חוץ מזה, אני מוצאת את עצמי חוזרת שוב ושוב לפרויקט הגמר שלי, בו היה לי החופש לחלום על כל נושא שארצה לתכנן עבורו. אז בחרתי בתכנון מתחם מגורים עירוני לאוכלוסיית ה”גיל השלישי”. היום, כשאני כבר לא עוסקת בחלום אלא בביצוע, אני כל הזמן תוהה איך אני, כאדריכלית, יכולה להשפיע בתחומים החשובים בעיניי?

חוץ מלהנגיש אדריכלות, אני שואפת להתעסק גם באדריכלות נגישה, היפוך מילים שכזה, אך לחלוטין מתחבר לי. אשמח לשמוע מכם בכל נושא רלוונטי, ובמיוחד אם יש נושא שהייתם רוצים לדעת עליו קצת יותר? דבר בו נתקלתם בבעיה וחיפשתם פתרון? אשמח לענות וגם לשמוע על כיוונים חדשים ושיתופי פעולה.

הרגישו חופשי לפנות אלי בכל עניין, שאלה או תהייה על תלת-המימד סביבכם.

שחר