מה זה אדריכלות? מה הכוונה בלהיות “אדריכל”? מה ההבדל בין אדריכל, מהנדס בניין, מעצב פנים, הנדסאי? את אדריכלית חוץ, או פנים? למה הבניין הזה “טוב”? מה יפה בכלל בתל-אביב? סתם עיר. אלו הן חלק מהשאלות והתגובות שאני נתקלת בהן, ותמיד מתקשה לענות. את האתר והבלוג פתחתי כדי שיעזור לי לענות לכם על שאלות כאלו ואחרות, אז תרגישו חופשי.

האתר בנוי בדומה לאופן בו בונים בניין. מתחילים מהיסודות, מרימים את האלמנטים המבניים כמו רצפות וקירות, ולבסוף שותלים את הפריטים השימושיים, איתם אנו באים במגע כשאנו משתמשים בחלל. החלונות, הדלתות, פריטי ריהוט, אביזרי הפרזול וחומרי הגמר. כל אלו יחד הופכים את הבניין לשלם, ולשמיש. אחרת מה היינו עושים איתו בעצם?

אפילו האתר בנייה נראה אחרת בתרבות אחרת | Vietnam | Sapa

אדריכלות היא מלאכה מורכבת, אך שם האתר, “אדריקלות”, מסגיר שכאן הכל יהיה פשוט יותר. אחשוף את עולם האדריכלות, שכבה אחר שכבה. נדבר על נושאים נקודתיים, כל פעם דבר אחד, ובקלילות. המטרה היא שכולנו נבין קצת יותר מה זה המקצוע הזה (וגם את ההבדלים בין המקצועות החופפים), ומה הוא קשור אלינו. מכיוון שמדובר בנושא גדול, נעשה את זה בצעדים קטנים. מבטיחה שבקלות נוכל גם לשנות את המרחב הפרטי שלנו, ובעזרת הבנת עקרונות אדריכליים להפוך אותו לאיכותי יותר.

אדריכלות על המים. בית בויאטנם | Ha Long Bay

הכתבות באתר מחולקות ל-3 קטגוריות. הן לא מבוססות אחת על השניה, כך שתרגישו חופשי לדלג ביניהן. אם תראו שחסרה לכם הבנה בדיוק במונח מסוים, או שמתחשק לכם להרחיב יותר על נושא שהטריד אתכם, תוכלו לחפש אותו בקטגוריות הקודמות. אקשר אל הנושאים הרלוונטיים בתוך הכתבה, כך שתבזבזו פחות זמן.

שלושת הקטגוריות חשובות באותה מידה, ואין חשיבות לסדר:

להבין- הקטגוריה הראשונה, בה אפרוס מונחי יסוד מהאדריכלות ואסביר אותם בתמציתיות. מונחים כאלו יכולים להיות אלמנטים בנויים כמו קיר, חלון או דלת, וגם מושגים רחבים יותר כמו הסבר על סוגי חללים או סגנונות בנייה ושיטות ביצוע.

גם במבוק יכול לשמש כעמוד חשמל | Vietnam | Sapa

לעשות- בקטגוריה זו תמצאו כתבות מפורטות יותר המשמשות כמדריכים. רוצים לדעת איך לבצע שינוי בבית? חפשו אותו שם, אולי בדיוק כתבתי עליו. מדריכים אלו מלווים ברקע ובדר”כ ברשימת טיפים שממש אפשר לעקוב אחריהם ולהגיע לתוצאה.

אתר בנייה ביאטנם | Vietnam | Sapa

לפקוח ת’עיניים- כשמה כן היא, קוראת לכם להביט סביב. לא תמיד אנו יודעים איך, זה נכון. להיות ביקורתי כלפי משהו מחייב להכיר אותו. כאן תוכלו למצוא מבנים מוכרים ואהובים (או שלא), כאלו שנתקלנו בהם בארץ או נתקל בטיולים לחו”ל. אסביר בקלות את העקרונות שהופכים אותם למה שהם, ועל מה שווה לשים את העין פעם הבאה.

מקדש בודהיסטי טיפוסי. מה עומד מאחורי הצורה והעיטורים שלו?

אפשר ורצוי לפנות אלי עם נושאים ספציפיים שתרצו שארחיב עליהם!

שחר

כתיבת תגובה